Laktator manualny NaturalFeeling

Eksperci Chicco

W celu jak najlepszego wsparcia rodziców w opiece nad dziećmi współpracujemy z licznymi specjalistami: położnymi, psychologami, ośrodkami badawczymi.
Zobacz, co o największych wyzwaniach rodzicielstwa i sposobach na maksymalne cieszenie się chwilami spędzanymi z maluszkiem piszą nasi eksperci.

Polecane artykuły

Ciąża i poród
Ciąża i okres oczekiwania
Ciąża i okres oczekiwania na dziecko. Jak najlepiej wykorzystać ten czas
Ciąża to czas oczekiwania, zapowiada dla rodziny wiele nieuniknionych zmian. Warto wykorzystać ten czas na zrobienie życiowych porządków, aby wkroczyć w nowy etap z poczuciem przygotowania do nowej roli.
Czytaj →
Jeanette Kalyta – wyprawka na dobry początek
Jeanette Kalyta – wyprawka na dobry początek
Przyjście na świat wyczekiwanego dziecka jest niczym odkrycie nowego lądu. Instynkt „gniazda” mobilizuje rodziców do licznych przygotowań na przyjęcie najmłodszego członka rodziny.
Czytaj →
Poród – czego możemy się spodziewać
Poród – czego możemy się spodziewać, jak się dobrze przygotować
Poród to jedynie kilka, lub kilkanaście godzin wytężonej pracy. Od ciebie zależy, jak będziesz wspominać czas spędzony w sali porodowej.
Czytaj →
Poród, rola partnera
Poród, rola partnera
Hasło „poród rodzinny” natychmiast przywołuje skojarzenie, że mąż bądź partner będzie towarzyszył kobiecie w sali porodowej. Tymczasem nie zawsze tak jest. Czasami to miejsce zajmuje siostra, mama lub przyjaciółka. To wybór rodzącej. Warto już w ciąży zastanowić się, komu ufasz.
Czytaj →
Czy tylko ptaki wiją gniazda?
Czy tylko ptaki wiją gniazda?
Wraz ze zbliżającym się rozwiązaniem ciąży każda przyszła mama doświadcza myśli, której nie potrafi się pozbyć – Czy na pewno jestem gotowa na przyjęcie swojego maleństwa w domu?
Czytaj →
Karmienie i laktacja
Karmienie naprzemienne - potrzeba a natura
Karmienie naprzemienne – potrzeba a natura
Każda mama spodziewająca się dziecka już na etapie ciąży planuje, jak będzie karmić swoje nowonarodzone dziecko. Zdecydowana większość podejmuje próbę karmienia piersią i bez wątpienia jest to najlepsza decyzja, niosąca wiele korzyści zarówno dla noworodka, jak i mamy.
Czytaj →
Karmienie naprzemienne
Karmienie naprzemienne
Mleko matki to idealne, naturalne pożywienie, które zawiera wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje nowonarodzone dziecko aby rosnąć i rozwijać się. Każda matka powinna posiadać wiedzę, iż skład mleka kobiecego zmienia się zależnie od okresu laktacji, pory dnia, a nawet w trakcie jednego karmienia.
Czytaj →
Pielęgnacja dziecka
Pielęgnacja noworodka
Pielęgnacja noworodka. Filmik Rytuały
Pielęgnacja noworodka to wyzwanie, które stoi przed każdym świeżo upieczonym rodzicem. Pierwsze przewijanie, kąpiel, zakładanie ubranka przez głowę powoduje tak silne emocje, że ręce naturalnie się trzęsą, a po czole płynie strużka potu.
Czytaj →
Uspokajanie i odpoczynek
Dziecko śpi. Dziecko rośnie.
Dziecko śpi. Dziecko rośnie.
Jako młoda mama nie znosiłam wręcz, gdy ktoś mówił mi, że gdy dziecko śpi, dziecko rośnie. Z czasem, gdy zaczęłam zgłębiać temat snu dzieci odkryłam, że nie jest to takim absurdem, jakim mi się wtedy wydawało.
Czytaj →
Zdrowy egoizm
Zdrowy egoizm
Wyobrażenia o macierzyństwie są bardzo różne. Kobiety oczekujące dzieci kupują całe stosy książek licząc, że po powrocie ze szpitala do domu będą miały czas aby je wszystkie przeczytać i zostać wzorową mamą.
Czytaj →
Rozwój dziecka 0-36
Potrzeby noworodka
Potrzeby noworodka i ich skuteczne zaspokajanie kluczem do efektywnej komunikacji
W przeciwieństwie do innych ssaków, ludzki noworodek przychodzi na świat zupełnie bezradny. Bez pomocy innych osób nie przeżyje.
Czytaj →
Nauka języków przez zabawę – angielski w domu, cz. 1
Nauka języków przez zabawę – angielski w domu, cz. 1
Dziś przedstawię Wam pierwszy sposób na zabawę i naukę w domu – i to taką, która rozwija umiejętności dziecka na wielu różnych płaszczyznach. Zapraszam!
Czytaj →
Nauka języków przez zabawę – angielski w domu, cz. 2
Nauka języków przez zabawę – angielski w domu, cz. 2
W czwartej części projektu „Nauka języków przez zabawę” przedstawię Wam kolejne genialne narzędzie, które pozwala na oswajanie kilkulatka z językiem angielskim, a przy okazji odkrywa przed nim różnorodność świata
Czytaj →
Nauka języków przez zabawę – angielski w podróży
Nauka języków przez zabawę – angielski w podróży
Podróże kształcą, podróże bawią i uczą, podróże rozwijają i zbliżają ludzi. Jest tylko jeden problem – kiedy podróżujesz z dzieckiem, przejazd z punktu „A” do punktu „B” może być prawdziwą mordęgą.
Czytaj →
Nauka języków przez zabawę – pięć najlepszych zabawek do nauki angielskiego
Nauka języków przez zabawę – pięć najlepszych zabawek do nauki angielskiego
W dzisiejszych czasach, jak nigdy wcześniej, rodzice odczuwają presję i potrzebę, by od najmłodszych lat rozwijać swoje dzieci i wykorzystywać ich potencjał.”.
Czytaj →
Udana przygoda z nowymi smakami – rozszerzanie diety niemowląt
Udana przygoda z nowymi smakami – rozszerzanie diety niemowląt
Wprowadzanie pokarmów stałych do diety niemowląt to ważny moment. Pierwsze lata żywienia dziecka są kluczowe dla jego rozwoju i ukształtowania zdrowych nawyków.
Czytaj →
Budowanie relacji z dzieckiem
Laktator manualny NaturalFeeling
Mama tata i niemowlę. Razem na nowej drodze
Wychowywanie dziecka i opieka nad nim, nie jest jedynie sprawą kobiety. Każde z rodziców w swój wyjątkowy sposób przyczynia się do rozwoju dziecka.
Czytaj →
Rozprawiamy się z mitami
Sen dziecka w 7 odsłonach
Sen dziecka w 7 odsłonach
Dzieci, które mają wyregulowany rytm dobowy , czyli potrafią zasypiać i śpią o regularnych porach w ciągu dnia, najczęściej bez problemu zasypiają również wieczorem i śpią spokojnie całą noc.
Czytaj →

Nasi eksperci

Ekspert
Jeannette Kalyta
Najbardziej znana położna w Polsce, niekwestionowany autorytet w polskim położnictwie, autorka książki „Położna. 3550 cudów narodzin” na co dzień związana ze szpitalem św. Zofii w Warszawie.
Więcej o ekspercie → Najbardziej znana położna w Polsce, niekwestionowany autorytet w polskim położnictwie, autorka książki „Położna. 3550 cudów narodzin” na co dzień związana ze szpitalem św. Zofii w Warszawie. Właścicielka pionierskiej w podejściu do rodzicielstwa, Szkoły Narodzin Jeannette, działającej w oparciu o autorski program „Dobrych Praktyk w Położnictwie” zwiększający świadomość i łatwy dostęp do opieki położnej wszystkim kobietom w każdym okresie ich życia. Jej misją jest, aby kobiety rodziły w poczuciu bezpieczeństwa, a noworodki były traktowane z należytym szacunkiem.
Ekspert
Justyna Długiewicz
Położna z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych.
Więcej o ekspercie → Położna z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych. Na co dzień związana z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Lesznie w Oddziale Neonatologicznym gdzie pełni funkcję zastępcy Oddziałowej. Od 22 lat prowadzi pierwszą prywatną szkołę rodzenia w Lesznie, gdzie edukuje młodych rodziców w zakresie przygotowania do porodu i opieki nad maleństwem w duchu dobrych praktyk w położnictwie.
Ekspert
Emilia Jaśniewska
Położna, autorka poradnika i artykułów parentingowych dla młodych rodziców.
Więcej o ekspercie → Położna, autorka poradnika i artykułów parentingowych dla młodych rodziców. Na co dzień współpracuje z pionierską Szkołą Narodzin Jeannette oraz koordynuje działaniami rozpowszechniającymi zastosowanie najlepszych praktyki w położnictwie, opracowanymi przy udziale Jeannette Kallyta. Pasjonatka tematyki związanej ze snem niemowląt.
Ekspert
Anna Bulczak
Położna, właścicielka szkoły rodzenia ”Zaufaj Położnej”, w której prowadzi zajęcia dla przyszłych rodziców w oparciu o najnowsze praktyki w położnictwie.
Więcej o ekspercie → Położna, właścicielka szkoły rodzenia ”Zaufaj Położnej”, w której prowadzi zajęcia dla przyszłych rodziców w oparciu o najnowsze praktyki w położnictwie. Dodatkowo pracuje jako położna środowiskowa opiekując się mamą i dzieckiem po porodzie, towarzysząc jej na wczesnym etapie macierzyństwa, udzielając wsparcia i pomocy laktacyjnej.
Ekspert
Hanna Kamińska
Położna, na co dzień związana z salą porodową szpitala Świętej Zofii w Warszawie.
Więcej o ekspercie → Położna, na co dzień związana z salą porodową szpitala Świętej Zofii w Warszawie. Jej misja, to codzienna troska o jak najlepszy standard i przebieg jakości narodzin, tak aby każda kobieta mogła urodzić w poczuciu bezpieczeństwa, szacunku, intymności, otoczona troskliwą opieką dobrej położnej.
Ekspert
Ewelina Popielewska
Położna w Szpitalu Powiatowym w Wołominie, położna środowiskowa.
Więcej o ekspercie → Położna w Szpitalu Powiatowym w Wołominie, położna środowiskowa. Oprócz codziennych zajęć z przyszłymi rodzicami jest instruktorką masażu Shantala oraz Edukatorem do spraw laktacji. Wierzy w siłę relacji, opartej na dialogu z ciężarną przygotowując ją tym samym do optymalnego porodu oraz wykorzystania w pełni dobrodziejstw pierwszych chwil bycia razem z maleństwem.
Ekspert
Emilia Dziadosz
Psycholog. Od 10 lat specjalistka do spraw snu dzieci.
Więcej o ekspercie → Psycholog. Od 10 lat specjalistka do spraw snu dzieci. Przez wiele lat ekspert Przychodni Specjalistycznej św. Zofii w Warszawie. Współpracowała z magazynem „Mamo to ja”, portalem mjakmama.pl oraz Fundacją „MAMA”. Z pełnym zrozumieniem i empatią pomaga rodzicom podczas warsztatów oraz konsultacji indywidualnych.
Ekspert
Magdalena Kanadys
Położna, na co dzień pracująca w Lublinie, praktykująca w myśl zasady -”Traktuj innych tak, jak sama chciałabyś być traktowana.”
Więcej o ekspercie → Położna, na co dzień pracująca w Lublinie, praktykująca w myśl zasady -”Traktuj innych tak, jak sama chciałabyś być traktowana.” Na co dzień dba o wzrost świadomości Polek na temat sposobów korzystania z nowoczesnego położnictwa, ze wsparciem położnej czy innych specjalistów, zwiększając tym samym jej komfort i poczucie bezpieczeństwa.
Ekspert
Pamela Urbaniak
Dyplomowany dietetyk ze specjalnością z dietoterapii i dietoprofilaktyki.
Więcej o ekspercie → Dyplomowany dietetyk ze specjalnością z dietoterapii i dietoprofilaktyki. Prowadzi swój gabinet dietetyczny, jest wykładowcą w szkole policealnej oraz współpracuje z cateringiem dietetycznym, producentami żywności oraz restauracjami. Jest również mamą, dlatego żywienie dzieci oraz kobiet w ciąży jest jej bardzo bliskie. Z pasją i zaangażowaniem pomaga swoim pacjentom w osiąganiu ich celów.
Ekspert
Klaudyna Maciąg
Autorka bloga kreatywa.net, właścicielka małej agencji kreatywnej.
Więcej o ekspercie → Autorka bloga kreatywa.net, właścicielka małej agencji kreatywnej, młoda mama zachęcająca do inwestowania w rozwój dzieci poprzez mądre książki i zabawki, kontakt z językami obcymi i kulturą. Razem z córką Zosią testuje najlepsze produkty dla maluchów.

Misja

Już od 1958 roku Chicco wspiera rodziców towarzyszących swoim pociechom w rozwoju, dostarczając najlepsze produkty. Bezpieczne rozwiązania zaprojektowane są specjalnie z myślą o zaspokojeniu różnych potrzeb dziecka już od chwili jego narodzin.

Ponieważ szczęście według Chicco jest podróżą, która zaczyna się, gdy jesteś dzieckiem.