Łóżeczko turystyczne dla niemowlaka – jakie wybrać?

0
1290
łóżeczko turystyczne dla niemowlaka

Jeśli jesteśmy miłośnikami podróżowania to pojawienie się na świecie nowego członka rodziny wcale nie oznacza koniec naszych wypraw. Zawsze możemy przecież podróżować razem z dzieckiem.

Wspólne rodzinne wyprawy z pewnością będą fajną przygodą. Jednak do takich podróży należy się przygotować, między innymi poprzez wybór łóżeczka, w którym mogłoby bezpiecznie spać nasze dziecko.

Naszą propozycją w tym zakresie jest lekkie i bardzo mobilne łóżeczko turystyczne dla niemowląt.

Czytajcie dalej, a dowiecie się o nim więcej.

Czym jest łóżeczko turystyczne?

Łóżeczko turystyczne jest łóżeczkiem dla niemowląt oraz noworodków stworzonym z myślą o podróżach małych i dużych.

Wymiary łóżeczka pozwalają na komfortowe korzystanie z niego przez dziecko oraz na dogodne sprawowanie opieki przez rodzica, a przy tym nie mamy problemów z jego transportowaniem. Łóżeczko turystyczne bez najmniejszego trudu zmieści się w bagażniku bądź na tylnym siedzeniu auta.

Łóżeczko turystyczne może być używane także na co dzień w domu, jednak w tym wypadku będziemy musieli zakupić odpowiedni materacyk w zamian za cienki materac turystyczny.

łóżeczko turystyczne dla niemowlaka
Czy łóżeczko turystyczne dla niemowlaka może być zamiennikiem tradycyjnego łóżeczka dziecięcego?

Od kiedy można korzystać z łóżeczka turystycznego?

Łóżeczko turystyczne przeznaczone jest dla dzieci od pierwszych chwil ich życia, aż do czasu wyrośnięcia z łóżeczka. Poprzez wyrośnięcie z łóżeczka rozumiemy nie tylko przekroczenie wzrostu, ale również maksymalnej dopuszczalnej wagi. Przekroczenie, któregoś z tych dwóch rzeczy sprawi, że łóżeczko będzie nie tylko niewygodne, ale również niebezpieczne dla dziecka.

Łóżeczko turystyczne – dla kogo?

Łóżeczko turystyczne dla dziecka jest dobrym rozwiązaniem dla rodziców lubujących się w podróżach, którzy jednocześnie nie chcą pozbawiać się z tego tytułu przyjemności wspólnego spędzania czasu z dzieckiem.

Jednak podróżowanie to nie jedyna sytuacja, w której łóżeczko turystyczne zda egzamin. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo miejsca w mieszkaniu to po zakupie odpowiedniego materaca łóżeczko turystyczne z powodzeniem zastąpi nam standardowe łóżeczko dziecięce.

Na co zwracać uwagę kupując łóżeczko turystyczne dla niemowlaka?

Wybierając łóżeczko turystyczne dla dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:

 • waga łóżeczka – jest to szczegół istotny ze względu na podróżowanie z łóżeczkiem, a co za tym idzie, jego częstym przenoszeniem, z tego powodu łóżeczko powinno być względnie lekkie, nie zapominajmy jednak, aby było ono jednocześnie stabilne,
 • wymiary łóżeczka – ważne są wymiary łóżeczka zarówno przed, jak i po złożeniu,
 • wysokość na jakiej znajduje się materacyk – w łóżeczkach turystycznych mamy najczęściej do czynienia z łóżeczka dwupoziomowymi, które pozwalają na przystosowanie łóżeczka do noworodka bądź niemowlaka, jak i zamienienie go w kojec dla potrafiącego już samodzielnie się poruszać dziecka,
 • dopuszczalna waga dziecka – większość łóżeczek turystycznych pozwala na bezpieczne korzystanie z nich dziecku ważącego do około 18 kilogramów, jednak możemy natrafić również na takie modele, które dopuszczają nawet 30 kg,
 • mechanizm składania łóżeczka turystycznego – musi być łatwy w obsłudze i zawierać blokadę zapobiegającą przypadkowemu złożeniu się łóżeczka,
 • możliwość otwierania ścianki bocznej – jest to jedna z tych funkcji, które przydadzą się, gdy dziecka zacznie raczkować bądź chodzić,
 • kółka w łóżeczku turystycznym – muszą być wyposażone w blokadę zapobiegającą przypadkowemu poruszeniu się łóżeczka, na przykład pod wpływem ruchów śpiącego dziecka.

Pamiętajmy również, aby zwracać uwagę na to, czy wybrane przez nas łóżeczko będzie bezpieczne dla dziecka. Z tego powodu powinno ono posiadać odpowiednie testy i certyfikaty.

Jakie łóżeczka turystyczne możemy spotkać?

Do niemowlęcych łóżeczek turystycznych dodawane są różnego rodzaju akcesoria. Dzięki temu możemy zetknąć z łóżeczkami turystycznymi z:

 • moskitierą, która pozwoli niemowlęciu na obserwowanie otaczającego go świata, a przy tym ochroni przed ugryzieniami insektów,
 • baldachimem, opcjonalnie możemy spotkać się także z łóżeczkiem turystycznym z budką lub jakimkolwiek innym rodzajem ochrony przed słońcem,
 • przewijakiem, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, ponieważ w miejscu, do którego się wybraliśmy mamy zawsze przy sobie równie potrzebny co łóżeczko przewijak,
 • materacykiem, chociaż mogłoby się wydawać, że materac jest dołączony do każdego łóżeczka turystycznego to rzeczywistość ma się nieco inaczej, materacyki są również traktowane jako dodatki, w większości przypadków musimy, więc dokupić materacyk na własną rękę.

Jeszcze jednym rodzajem dodatków do łóżeczek turystycznych są dodatkowe części, które pozwalają na dość szybkie przekształcenie łóżeczka turystycznego w kołyskę.

łóżeczko turystyczne dla niemowlaka
Co o łóżeczkach turystycznych dla niemowląt sądzą rodzice?

Wady niemowlęcych łóżeczek turystycznych

Mamy tu do czynienia z pewnym paradoksem, ponieważ to co jest niezwykłą zaletą tych łóżeczek może okazać się również ich największą wadą. Mowa tu o wymiarach łóżeczka. Przez niewielkie rozmiary dziecko może dość szybko z niego wyrosnąć. Jednak trudno określić kiedy dokładnie to nastąpi ze względu na indywidualne tempo rozwoju dzieci.

Zalety łóżeczek turystycznych dla niemowląt

Łóżeczka turystyczne są lekkie i łatwe w składaniu, dzięki czemu nie tylko zapewniają komfort niemowlęciu w trakcie snu po dotarciu do celu podróży, ale także ograniczają ilość koniecznego miejsca w bagażniku na spakowanie łóżeczka.

Jednak łóżeczko to możemy wykorzystywać nie tylko dla noworodków czy niemowląt, które przesypiają większą część doby, ale również dla nieco starszych dzieci. Wtedy łóżeczko może pełnić także rolę kojca, w którym będzie przebywać dziecko.

Dużym atutem są również materiały, z których najczęściej wykonywane są te łóżeczka. Mamy tu do czynienia z przewiewną oraz trwałą siateczką, która dopuszcza do niemowlęcia świeże powietrze, a nam zapewnia bezproblemowy widok na dziecko.

Opinie

Łóżeczka turystyczne nie cieszą się wielką popularnością jako zamienniki tradycyjnych łóżeczek. Jednak rodzice chętnie z nich korzystają, gdy wyjeżdżają z dziećmi na wakacje lub do rodziny. Posiadanie własnego łóżeczka dziecięcego daje nam pewność, że dziecko będzie miało bezpieczne i wygodne miejsce do spania.

Producenci i ceny łóżeczek turystycznych

Łóżeczka turystyczne dla niemowląt produkują firmy takie jak Aeromoov, Aerosleep, Apps, BabyBjorn, Babygo, Babypoint, Cam, Chicco, Childhome, Deryan, Diono, Espiro, Euro Baby, Fillikid, Fjessa, G-Mini, Graco, Hauck, Inglesina, Joie, Kindereo, Kinderkraft, Koelstra, Ludi, Milly Mally, Nattou, Plus Baby, Quaranta Settimane, Skip Hop czy Zopa. Ceny łóżeczek zależą od wymiarów oraz dołączonych akcesoriów i wynoszą od 35 do około 1300 złotych.

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jak należy rozkładać łóżeczko turystyczne z akcesoriami:

Jakie jest Wasze zdanie o łóżeczkach turystycznych dla niemowląt? Czy według Was może ono zastąpić tradycyjne łóżeczko?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here